Rady a návody, Strana 3

SPRÁVNÁ TERMOSKA: Co musí splňovat?

Čas pro termosky! Je tu studený čas mrazivých rán, nečasu a chuti se nechat ve škole zahřát čajem od maminky. To se dá snadno zařídit s termoskou a my vám dneska poradíme, jaké termosky jsou pro takový účel nejlepší. 

Samozřejmě je skvěle využijí i maminky na cestách, mít takovou hřejivou termosku v záloze při zimních procházkách, to se člověku hned chce ven!

Co má splňovat správná termoska pro děti?

Dlouhá výdrž!

Aby termoska byla super, splňovala svůj účel a brali jste ji rádi do ruky v létě i v zimě, tak potřebuje mít výdrž! Alespoň 10 hodin. To naše termoska hraje splňuje! Už jen proto, že má dvoustěnnou konstrukci s vakuem z premiové nerezové oceli.

Dobré těsnění!

Nic nenaštve víc, než termoska, která protéká. Co si budeme povídat, někdy se to stává. Takže u termosek pro děti si výrobci dávají veliký pozor a důmyslná vodotěsná uzavírátka jsou samozřejmostí. To naše termoska také stoprocentně splňuje.

Neklouzavý povrch

To zdaleka nesplňuje každá a různé pogumované a na dotek sametové povrchy jsou obrovskou výhodou, neboť termoska nesklouzne z dlaní. A také je na dotek mnohem příjemnější, doslova je k pomazlení než lesklá hladká termoska pro dospělé.  Matný, neklouzavý povrch naše termoska také má!

Více úrovní průtoku

Pro menší i větší děti! Aneb, aby termoska vydržela co nejdéle. Počítáme s tím, že opravdu k zamilování hodná termoska s vámi může růst. Vydrží roky!

Dobře se myje!

A to je důležité pro všechny lahvičky, které se používají vícekrát. Termoska je dobře koncipovaná, široká tak, že se velmi pohodlně vymývá a vysychá. Žádné riziko úzkých míst, kde při vysychání může vznikat plíseň…

A poslední důležitá věc. ODOLNOST PROTI NÁRAZŮM, ta musí být. A dokonalá. Což naše termoska splňuje, takže přežije desítky pádů na zem. Možná i stovky, to záleží na tom, jak dlouho ji budete milovat. Snad pro její funkčnost, snad pro její křehké pastelové barvy?

DOBRÝ BOX na svačinku je základ! My to víme....

DOBRÝ BOX na svačinku je základ! My to víme....

S novým rokem si mnohé maminky řeknou – „a budu dělat dětem lepší svačiny do školy!“ I my víme, kolik chlebů, ovoce i zeleniny skončí v odpadkovém koši, protože „nebyl čas (nebo motivace) se najíst“. Ó, kdepak, nyní na to vyzrajeme!

u5c3d236360818-ps17-051-1

Většinou jde jen o to zvýšit dětem chuť do jídla!

Dobrou motivací pro děti je krásný box na svačinu, na který je radost se podívat a ještě větší radost je se podívat, co je uvnitř.

Tipy na inovované svačinky vám dáme v některém z dalších článků, ale pojďme se nejprve podívat na to, jaké vlastnosti by měl skvělý a funkční box na svačinu mít. Potřebujeme přece, aby dobře sloužil.

Ze zkušenosti víme, že pokud krabičkou jen jednou něco proteče do tašky, nebo si s ní dítě spojí jen jednou špatný pocit, tak už svačinu z ní nikdy nebude jíst s radostí. Krabička je z psychologického hlediska odsouzena k roli outsidera. Takže všechno musí být dokonalé.

Musí dobře těsnit

Nejde jen o to, aby z krabičky něco nevyteklo, protože do ní většinou dáváme pečivo nebo pevné kusy jídla, ale i o to, aby vůně ze svačiny zůstala tam, kde má být a necestovala po učebnicích. A naopak, aby třeba temperkami z tašky nezačal vonět chleba. Přece jen, uvědomme si, že děti mají svačinu častokrát několik hodin v tašce za pokojové teploty, v létě ještě vyšší. Leckomu na tašku může i svítit sluníčko z okna. Nic příjemného. Dobré těsnění je tedy základem.

TIP: O chlup lepší jsou vždycky krabičky buď s gumovým těsněním, nebo s klipy: Jedna krásná klipová je i u nás. Se slony!

p5c0f8a60bb689-svacinova-krabicka-slon-mandala

Ať je hezká na pohled

Krabička na sváču je prostě šperk. Holčičkám to nemusíte vysvětlovat a kluci to tak mají taky, jen to neumí přiznat. Takže… když to bude přímo sada šperků, neprohloupíte. Sady se hodí také, když máte víc dětí a každé ráno je potřebujete podělit.

TIP: Jednu pro vás máme, krásnou sadu Petit Monkey Melounky.

Nebojte se doplňků

Aneb nebojte se nakoupit i látkové či papírové ubrousky a vylepšit dětem svačinu tak, že pod ní načechráte ubrouskovou peřinku, zabalíte do textilních barevných ubrousků. Pomůže to také fixaci jídla v krabičce, které se tak neotluče. Dbejte na to, aby jídlo bylo vzhledné i po vyndání z krabičky po několika hodinách.

TIP: Když si ubrousek na svačinku ušijete sami, děti budou s radostí vybalovat svačinku od maminky. To je potvrzené, jen se jich zkuste zeptat!

Ta nejsladší a nejlepší svačinka je vždycky od maminky....

DEMOLIČNÍ KREATIVITA: Mor pro rodiče, extáze pro děti

DEMOLIČNÍ KREATIVITA: Mor pro rodiče, extáze pro děti

Znáte to? Když batole přijde do věku, ve kterém je největší extází života něco zdemolovat. Stokrát denně rozházet kostku z věží, vyházet šuplík s oblečením, skříňku s věcmi, pokusit se rozbít hrnec nebo roztrhat letáky, časopisy nebo dokonce i knížku.

Kdo by to třídil podle nějaké hodnoty! „Všechno je potřeba vyzkoušet a pořádně se do toho opřít!“

n5c1f8773eca34-child-1997729-1280

Kde jsou hranice, kolik toho ONI/ONO vydrží?

Takže dítě směle zkouší, kde jsou nejen hranice pevnosti knižních stránek, kolik ran vydrží nerezový hrnec, ale také kde jsou hranice rodičovských nervů a kolikrát maminka vydrží to oblečení zase zpátky poskládat do šuplíku. A od pokušení něco fakt zdemolovat následně není ani maminka!

Je to mor!

Jedno rádi řekneme hned na úvod. Je velice těžké si na sobě vynucovat poslušné uklízení nadělané spouště, to je rychlá cesta k totálnímu nervovému vyčerpání a frustraci. Kdepak, my máme jiné řešení. Samozřejmě v tomto období se karambolům v domácnosti nevyhnete, ale tímto období si prostě dítě musí projít.
Nebojte, nebude tu věčně.
Rozdělte mu věci na ty, které se rozbíjet a demolovat smí… a na ty, které nesmí.

A obklopte ho v bezpečné zóně tím, co demolovat smí.

„Tady je kupa letáků, ty můžeš trhat.“

„Pojď mi pomoci protřídit špinavé prádlo, vysypaný koš se špinavým prádlem je vlastně pomocí, díky které lépe utřídíme prádlo do pračky.“

"Můžeme rozhazovat posekanou trávu, spadané listí, lámat větvičky spadané na zem..."

TIPY pro rodiče: A k tomu všemu si prosím vezměte nějaké mlsání na nervy. Nebo si vytřiďte ze dne kousek času, který věnujete této dětské činnosti a dohledu nad ní. A odměňte se pak – protože si to opravdu zasloužíte.

Že chcete zůstat o kostek a hraček a bezpečného demolování?

Pojďte s námi do KOSTKOVÉHO RÁJE

25c1f88abb7909-postavicky-vilac-kostky

Nejodolnější jsou Vilac postavičky - dřevěné kostky  Hezounké, roztomilé, takové „lidské shromáždění“ je docela dobrou možností, jak se naučit umění ničení. Celý dav padne za oběť. Postavičky se rozpadnou na jednotlivé části….

 A co teď? Nezbývá, než zkoušet trpělivost rodičů nebo počkat na dobu, kdy pečlivé stavění věcí zpět na své místo přijde.

Věřte… přijde.

Jak si hrát s miminkem?

Jak si hrát s miminkem?

95c124dd4b42f7-child-2916844-1280

Maminky se nás často ptají, jak zabavit malé miminko? Jde to! Líbí se mu barvičky, hudba a doteky. A hlavně pocit bezpečí. Větší děti už se postupně otevírají světu a tedy i hračkám. To jsou hlavní kritéria pro výběr aktivit pro ty úplně nejmenší. Mějte však s miminkem trpělivost v prvních šesti týdnech. V tu dobu jsou všechny hračky ještě pouhou dekorací, protože tu neúžasnější hračku má miminko na dosah pořád. Je to jeho maminka.

Věk 0-3 měsíce: Maminka, jenom maminka!

95c1251b999fe7-baby-743247-1280-1

Její vůně, její hlas, její teplo a její ňadra, jež mu dávají potravu. Pouhý oční kontakt, mluvení a mazlení se s ním, je pro dítě v tuto první dobu po narození tím nejpřirozenějším stimulem. S přibývajícími týdny, jak se mu zlepšuje zrak, ho zaujmou samozřejmě takové věci jako je hrazdička, hračky v jeho blízkosti, ale ještě je příliš neobratné, než aby si s nimi dokázalo samo hrát. Ale zato vaše ruka, prsty, vlasy, brýle, váš řetízek na krku: to jsou nejúžasnější věci, které může do svých ručiček vzít a fascinovaně si je prohlížet.

V tuto chvíli postačí, když bude mít bezpečné místo, odpočinek a spánek, bezpečnou maminčinu náruč a k dispozici její hlas a něžnou ruku.

Věk 3-6 měsíců: Už vidím a cílím

65c1250000b425-miminko

V tuto dobu je miminko již schopno cíleně zaměřit svou pozornost i oční kontakt na hračky ve svém okolí. Záhy pochopí, že když natáhne ruku, k něčemu se dostane a ono je to velice zajímavé! Hrazdičky a hrací deky jsou pro tuto dobu ideální. Ovšem sále platí, že dítě potřebuje plnou podporu svých rodičů, nevydrží v bdělé pozornosti moc dlouho a záhy se unaví, nebo se začne nudit. Už je to také doba, kdy si dítě zajíždí nějaký režim a je schopno alespoň v náznacích rozlišovat začátek dne, konec dne a čas na spaní.

Děti také milují nošení po bytě a ukazování věcí. Tu a tam si na něco sáhnou, pozor, už ale také strčí do pusinky...to by, kdyby záleželo na miminku, byla jeho nejoblíbenější náplň dne. S tím, jak se děti blíží prvnímu půlroku, začínají mít zájem o své okolí víc a víc. Milují zvuky, a tak dítěti uděláte radost měkkými zvukovými hračkami. Také chrastítkadřevěné elastické kroužky jsou v tomto věku tou nejlepší volbou. Ukazujte dětem, mluvte na ně. Vysvětlujte a ukazujte souvislosti.

Věk 6-12 měsíců: Ono to funguje!

Skvělé jsou hračky do vany! Lodičky, zvířátka nebo i obyčejné mističky, kterými si lze přelévat vodu sem a tam. No jen to zkuste miminku jednou ukázat. Rozhodně se v tuto dobu už bude snažit nejen vodu cíleně vylít, ale také soustředěně nabrat.

Jinak si už spolu můžete začít skládat první kostky, kostkovou věž z kostek z pevného kartonu a schovat dovnitř zvířátko, první maličké farmy složené z velkých kusů. A proč nakonec neudělat farmu i z plyšáků? Stačí k tomu papírová krabice a třeba několik zvířátek nebo chrastítek! Rázem dostanou nový glanc, protože se začnou schovávat do krabic, "chodit domů" a opět vybíhat ven? Mamko, jak ty to jenom děláš! Ve tvých rukou farma žije!

Jak se bude věk blížit jednomu roku, objeví dítě i radost z boření. To je schopnost, která způsobí hodně radosti a chuti ji opakovat ve chvíli, kdy ji v sobě dítě objeví. Dopřejte mu ji s různými skládačkami a kostkami a počítejte s tím, že u toho bude hodně rachotu a smíchu.

Velmi oblíbené jsou také zvukové dřevěné kostky, každá vydává jiný zvuk, dají se na sebe stavět a můžete je pořídit v motivu farmy, safari či mořského světa.

Malé děti také milují, když jim hrajete na hudební nástroje, takové rumba koule jsou úplně ideální.

Když děti dělají nebezpečné věci - kdy je poučit?

Když děti dělají nebezpečné věci - kdy je poučit?

Je to nejtěžší rodičovský úkol. Sem tam zatnout zuby a nechat dítě ochutnat nebezpečnou situaci tak, aby se z ní poučilo. Jedině tak si děti samy určí zónu bezpečí, která je v jejich mozku otištěna mnohem výrazněji, než kdyby se o to snažila maminka neustálým upozorňováním a povídáním. 

75c1f3b637727c-people-2605805-1280 (1)

„Víš, já myslím, že ta kopřiva pálí a udělají se ti pak svědivé pálivé pupínky na ruce, víš, růže píchá, ale jestli chceš, dotkni se trnu a uvidíš sám“.

Kupodivu tyhle malé epizody, na které rodičovské nervy ještě stačí, upevní i další naše vysvětlování dítěti ohledně mnohem závažnějších nebezpečí kolem nás.

Takové dítě, které se spálilo o kopřivu a poznalo, jak ostrý je trn růže, mnohem snáze uvěří rodičům, že do silnice se neběhá, protože tam jezdí auta. Ví, že rodiče mají pravdu!

Mnohem snáz než dítě, které je chráněno i drobných nebezpečenství a naše slova pro něj nemají moc velkou váhu, protože o nějakém tom „ne, nedělej to“, povídáme vlastně neustále a vlastně se žádné nebezpečí neděje... A to je ten známý "blábláblá efekt". Mluvíme do větru.

Pro rodiče těžký úkol, ale  vyplatí se

Na nás je uznat, kdy se dítě „zranit a poučit“ smí, samozřejmě jde o drobnosti (můžeme začít u kopřivy a u starších dětí třeba vědomou prací s nožem, nůžkami, ohněm ze svíčky – a věřte, že dítěti, které se spálilo o kopřivu nemusíte stokrát opakovat, že svíčka pálí, bude to vědět) a dítěti jsme stále v zádech jako pojistka bezpečí, ale jde o to naučit dítě poznat jakési vzrušení z překročení hranice a z toho objevu, co se za touto hranicí nachází. Že tam je opravdu to hmatatelné nebezpečí, které….vážně existuje!!!

To žádným kázáním nenahradíte.

Rodiče často projektují do obav o dítě svou vlastní úzkost, ale tím dítě ochuzujeme o prožití jeho vlastních strachů, které nemají s těmi našimi co do činění. Můžeme se za dítě bát, ale mělo by naše dítě pokaždé vědět, že se za něj bojíme?

Veďte, pozorujte, ale nepřekážejte svým dětem v objevování světa.

Do nebezpečí v bezpečí postýlky? My to umíme. Máme pro vás tip na jednu dobrodružnou knížku: Dobrodružství létajícího myšáka. Některé věci si prostě musíme odžít raději jen v příbězích.

u5c1f3d2d9cc13-mysak-kniha

Nebo si chcete svá dobrodružství a zážitky s kopřivami a nůžkami s dětmi sepisovat? Tyhle sladké sešitky Překrásní ptáčci k tomu jen vyzývají.

Důležitý večerní rituál před spaním aneb: Jak pomoci miminku usnout?

Důležitý večerní rituál před spaním aneb: Jak pomoci miminku usnout?

Představte si, že se sotva vylíhnete z bříška, ve kterém bylo teplo, hebko a bezpečno. A nebyla tam noc ani den, všechno bylo až na pár drobností veskrze stejné. Sice se tu rušnější období s maminkou střídalo s klidným, ale kdo by si to pamatoval.

A navíc, přijít na svět je moc velký šok. Zima, světlo, hlasy, vůně, vjemů je tolik, že je jen těžko se s nimi vypořádat. Nějakou dobu to trvá. Den a noc je úplně v pozadí zájmu malého miminka – a často i batolete, kde už ale může být na vině domácí nepohody nerespektování denního režimu, neunavené, nebo naopak, příliš přetažené dítě, které nechce spát.

j5c1f71be13108-hali-2

My se dnes podíváme na pár tipů, jak udělat dětem spinkání příjemnější a jak jim navodit příjemnou atmosféru přes usnutím. Ta je totiž rozhodující.

Malé miminko ji ještě tolik nevnímá a než si najde svůj režim, může to řadu měsíců trvat, ale u batolátek a starších dětí, které sabotují večerku, byste uspět mohli o poznání lépe.

Večer má řád

Večery by měly mít svůj vlastní řád, který je dobré pokud možno nenarušovat. Dítě před spaním by mělo být najedené a spokojené. Součástí rituálu je také koupel a i když se nedoporučuje koupat citlivá miminka každý den, alespoň v koupelně pobuďte a děťátko převlékněte. Koupací rituál z hlediska psychicky dítěte působí více u starších dětí, protože teplá voda uvolní a unaví. Uložení do postýlky je pak čistě vaší záležitostí. Můžete poslouchat audiopohádku, příjemnou hudbu pro miminka, můžete si číst, ukazovat obrázky, vymýšlet příběhy nebo si zpívat, můžete COKOLIV. Ale měl by to být čas strávený v tlumeném světle, maximálně s lampičkou a nikdo by vás neměl rušit.

Ani tatínek.

TIP: Ostatně, když si v pokojíčku uděláte JEDNOROŽČÍ království, tak do něj se smí vstupovat jen velmi zlehka.

 

A ještě jeden tip pro maminky miminek. Je potřeba dudlíček? Pak prosím, tady je jich celá nabídka i s klipy na dudlík, které vám usnadní noční hledání. Aby těch rušivých vlivů bylo co nejméně.

x5c1f77c086e28-a-stjernfelt

Řád nemusí být ve stejný čas, ale měl by být stejný

Důležité je vědět, že tento řád a dennodenní rituál nemusí být vždy ve stejnou hodinu a minutu, ale důležité pro jeho fungování je pořadí a nálada v domácnosti. Stmívá se, zhasíná, zklidňuje se běh dne. A pokud po usnutí dětí máte ještě aktivní další směnu v domácnosti, pracovní povinnosti nebo cokoliv jiného, děti se spánkovými problémy by tímto vůbec neměly být dotčeny, protože z vás také vycítí tu „nutnost usnout a zbavit se jich, protože vy potřebujete spěchat“. Je to těžké, ještě těžší je možná v tu usínací chvíli s dětmi neusnout také.

Ale čím zažitější budou rituály, tím více budou fungovat i ve chvíli, kdy z některé jeho části sejdete. Protože to se prostě někdy stane...

Dřevěné sladkosti do obchůdku a recept na růžovou polevu navrch. Opravdová!

Dřevěné sladkosti do obchůdku a recept na růžovou polevu navrch. Opravdová!

Dnes tu pro vás máme skvělou nabídku dřevěných sladkostí, z nichž jsou (bohužel) všechny k nakousnutí. A aby ta touha si něčeho zakousnout byla umírněna, našli jsme pro vás jednu z nejlepších růžových polev na světě - malinovou? Tak co, jste připraveni na sladká pokušení?

p5c45862dc4f2f-sladkosti-clanek

Děti si tak rádi hrají se sladkostmi

Na kavárnu, cukrárnu nebo si snad založíte krámeček s těmi nejsladšími dobrůtkami? Dřevěné sladkosti od Vilacu jsou tak lákavé, že zalitujete toho, že jich je v balení jen dvanáct. Takové nádhery by se hodilo mnohem víc kusů!

Ale budeme si muset vystačit. Se sladkostmi to netřeba přehánět - a skoro podezíráme výrobce, že tak nějak to zamýšlel. Parádně nám poškádlí smysly a.... žádný nášup.

h57cea32318d9c

My si ale poradíme, cukroví nám nikdo nesní, takže ho můžeme točit stále dokola. Využití si jistě najdete a hlavně je tohle hračka, která v dětském pokoji, ať bude mít jakékoliv místo, tak ho sladce zdobí a až děti odrostou, dá se skvěle použít i jako dekorace.

A vzpomínka na sladké časy dětství. Velmi sladké časy.

TIP: Skvěle se hodí ke kávovému servisu nebo do dětské kuchyňky. Další kuchyňské dobroty a dětská nádobíčka najdete v barevné a pestré nabídce Chytré opičky, ze které oči přechází.

u5c08edb088640-nadobi-nordic-2

Pevně doufáme, že zrovna nedržíte dietu, protože i když to jsou jen hračky, tak budí neuvěřitelné chutě a sem tam někdo možná i pod vlivem sladkých cukrátek půjde a nějaké skutečné si na mlsání koupí. Kdo neodolá jako první, vsadíte se? Dětičky, nebo maminka?

A jestli to vážně nevydržíte, tak pro vás máme recept na vymazlenou růžovou polevu.

Protože právě na ni můžete dostat chuť!

 

RŮŽOVÁ POLEVA

Použít ji můžeme na donuty, cukroví, perníčky nebo upečené lité moučníky.

100 g moučkového cukru

3 lžíce malinové šťávy (buď kvalitního sirupu, nebo propasírované šťávy z čerstvých či mražených malin)

pár kapek citronové šťávy

Do malinové šťávy přisypeme postupně cukr, pečlivě mícháme do požadované konzistence na polevu. Ochutíme pár kapkami citronové šťávy. Řídkou polevu zahustíme cukrem, hustou pak zředíme citronovými kapkami.

Proč pořídit termosky od Herobility?

Proč pořídit termosky od Herobility?

l5bb5bfd54b831-karolillly-1

Termoska má v našich životech zvláštní postavení. Očekáváme od ní víc. Víc hřejivého, víc chladivého – něco domáckého, něco pohodového, dotek pohody, kterou si přinášíme z domova. 

No řekněte, není to pravda? Když se na chvilku úplně odkloníme od ryze praktických hledisek, je termoska vnímaná jako něco, co je hodno zamilování. Spojujeme si ji většinou jen s příjemnými pocity a kdekoliv ji vezmeme do ruky, očekáváme doušek domova.

A tahle naše je přímo sladká! Už jen ty barvičky, posuďte sami TERMOSKY HEROBILITY jsou slaďounké jak med, v nádherných pastelových barvách.

Výhoda první: Záruka 10 hodin

Je až neuvěřitelné, ale dokonalá termoregulační výplň garantuje až 10 hodin citelně zachovanou teplotu, jakou do termosku vkládáte. Horký čaj, studená voda – vždy přijde k chuti něco jiného. A něco jiného maminky na cestách se svými dětmi potřebují. Co je však shodné – je vždy dobré, když je termoska skutečně spolehlivá, protože pak můžete správně ohřátou vodu uchovávat třeba pro noční přípravu kojeneckého mléka.

Deset hodin je opravdu bohaté rozpětí.

Výhoda druhá: Dětem se z ní dobře pije

Když už dítě pije samo, můžete využít termosku i k samostatnému pití pro děti. Jsou tu dvě úrovně průtoku, takže termoska bude růst s vámi. Věřte, že vám i dlouho vydrží, protože je z kvalitního nerezu, odolná vůči nárazům, a hlavně…

Výhoda třetí: Snadno se vymývá

Noční můra se nekoná. Žádné úzké části, špatné vymývání. Jednoduchý tvar, ideální velikost pro pohodlné mytí a drobné části vytvarovány tak, že budou umyty raz dva.

Dá se říci, že tady nenacházíme lepších slov než jen – dokonalá A SLADKÁ termoska.

Tak kterou?

V barvě RŮŽOVÝCH JAHŮDEK S MLÉKEM, ČISTÉ MLÉKO NEBO BORŮVKOVÁ SE SMETANOU?

452acbf25b673360bec3c0ae904e582e-herotermos-instagram-4

s5bb5bff86fb82-ptcazandra

 65bb5bfe748a68-savina-maria

f8e0c8df78759e37a62e3a4bb646be58-sadaf-oh

 

 

Jak pomoci dětem zvládat změny?

Jak pomoci dětem zvládat změny?

Školní rok začal a pro mnohé děti začaly změny, které se jim už po prvotním nadšení začínají zajídat. I přes tradovaný názor, že děti jsou mnohem tvárnější než dospělí, děti nesou změny obecně špatně. 

Jen někdy dokáží dobře skrývat náznaky, nebo je nedokáží ani pojmenovat. A často se za zvýšenou nemocností, školkovými rýmami a školními bolestmi hlavy skrývají nevyplakané slzičky zklamání a těžké období zvykání si na nový režim a změny, které se přece jen stávají pro dětskou dušičku přetěžující.

To se týká nejen prvních školních dnů, ale i změn v domácnosti po rozvodu, stěhování, když přibude sourozenec… Každé zátěžové situace, ve které se dětem bortí zažitý systém.

Jak dětem tyto situace ulehčit?

Každá změna má nějaké dobré okamžiky

Cíleně na nové situaci najděte okamžiky, které se buď pravidelně opakují, nebo je můžete čas od času naplánovat a které souvisí s obrovskou výhodou, kterou tato změna nese. Školní rok má výhodu víkendu, stěhování má výhodu nového prostředí, ve kterém jistě najdete něco, co na starém místě nebylo, s miminkem zažijete to či ono a nová sestava po rozvodu udělá dobře, když si čas od času udělá procházku nebo výlet, kde si naplno užije svobody. Udělejte si s dětmi nové rituály radosti.

Každý má svůj názor: Co chceš, aby bylo lepší?

Děti někdy neumí slovy vyjádřit své emoce. Bojí se, případně se v nich ještě nevyznají. Své emoce umí děti pojmenovat až s nástupem puberty a to také jen tehdy, když jsou v tom rodiči podporováni. Často pak dochází k tomu, že se v sobě ani dospělí nevyznají. Takže si nad obtížné téma sedněte s otázkou – a co chceš ty, aby se v této situaci zlepšilo? Co přesně ti vadí a co můžeme udělat?

Chceš kus starého s sebou?

Ne vždy to jde, ale třeba při stěhování může dítěti velice pomoci, když si s sebou vezme něco, co mu symbolizuje minulost, plyšáčka, obraz ze zdi, plakát, oblíbený polštář. Vždyť něco takového děláme i my! Oblíbenou pokojovku, kaktus nebo hrneček, který na novém místě podezřele často a teskně vytahujeme na snídani.

TAJNÝ TIP: Milý deníčku,

… dnes Ti musím povědět, že jsem smutná, protože… Pomozte malým pisálkům s vyjadřováním emocí třeba do deníčku. A když ne ještě slovy, tak obrázky. A nad obrázky, pokud vás děti do svého světa pustí, si pak můžete povídat a objevovat místa, která bolí, a která volají po pohlazení a obejmutí. A jestli k tomu všemu chcete hezký deníček, Chytrá opička jich má pořádnou zásobu

Netekoucí hrneček musí být skutečně HRDINA!

Netekoucí hrneček musí být skutečně HRDINA!

Pořádný netekoucí hrneček musí mít buclatý tvar, pevné nohy, ocásek a pořádné uši! Tak přesně tuhle vizi si vzali do hlavy výrobci našich pořádně namachranových netekoucích hrnečků pro děti. Nejenže netečou, ale ještě si dají pořádně záležet na tom, aby se jen tak neskáceli samou slabostí na stůl. Nebo ještě hůř, na zem...

s5b9a66c0e5df7-hrnecek

Mají svaly, mají tvar, mají pořádný kus síly!

A jsou tak roztomilé, až z nich nespustíte oči a děti si je zamilují. A tady je máte v plné kráse: Hrnečky HeroSippy – Herobility. Jeden skutečný hrdina vedle druhého!

Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost, čistý silikon a plast bez ftalátů a celá řada doplňků, která vás bude bavit a umožní poskládat si hrnečky tak, jak se vám to bude líbit.

Proč je netekoucí hrneček lepší?

Tak první důvod se hned nabízí. Pro maminku, protože s prvními pokusy o pití nápojů nutně přichází i kousek nešikovnosti a zkuste si spočítat, kolikrát se někde něco vylije. A především na cestách oceníte, když i překocený hrneček v tašce nepustí nic z toho, co v něm je. A na stole se o vyšší stabilitu postarají nožičky a ocásek!

A druhý důvod souvisí s tím prvním...

Děti se z těchto typů hrnečků většinou učí pít. První pokusy s mlékem, čajem, vodou a ovocnými šťávami jsou pro ně nezapomenutelné a čím zajímavější to pro ně bude, tím lépe. Buclatý hrníček pak připomíná maminčino ňadro – ooo, ani nevíte, jak tohle kojící maminky ocení a že někdy je skutečně problém to, že hrneček má jiný tvar! A nekojeným dětem připomíná lahvičku. A čím buclatější, tím pro ty malé ručičky šikovnější.

A do pusinky je savička měkká, takže je konec tvrdým plastům! Mňam – s tímhle půjde učení jedna radost.

TIP: S dokoupenými zásobníky k hrnečkům si můžete dovolit na cesty s sebou zabalit kaše, další čajíčky, mléko a téměř cokoliv! Zásobníčky vypadají skvěle. 

A ještě pár malých tipů na sladké nápoje do hrnečku:

Ze sušených jablíček: Křížaly nebo sušené slupky domácích jablíček povařte deset minut ve vodě a nechte vychladnout.

Podzimní směs: Šťáva z mrkve společně s pár kapkami šťávy ze sladké červené řepy zachutná malým i velkým.

Heřmánek s medem: Tak tuhle jemno kombinaci děti milují!

Pomerančová: Troška pomerančové šťávy ve vodě bude dětem také chutnat.

aa13d0aee0d0495ab7073a30b7d84766-netekouci-hrnecek-2